29
Led

Odvykání kouření a proč přestat kouřit

Posted By in Zdraví

Dalí jste si předsevzetí „přestávám kouřit“? Pokud zatím ne, možná byste o tom měli trochu popřemýšlet. Důvodů proč přestat kouřit je hned celá řada. Jedním z nich může být třeba i to, jak je kouření drahé (neboli jak vám leze do peněz). Dalším důvodem proč přestat kouřit pak určitě je i vaše zdraví.

Zdravotní rizika kouření jsou opravdu velmi vysoká. Pokud hledáte nějaké důvody proč přestat kouřit, tak tady jich je hned několik. Kouřená způsobuje smrt. To je spolehlivě a průkazně dokázáno celou řadou výzkumů. To že cigarety mají významný podíl na zkrácení délky života u kuřáků, je smutný a nevyvratitelný fakt.

Průměrný kuřák podle statistik žije o 13 – 14 roků méně než nekuřák. Pokud ani toto pro vás není důvod k odvykání kouření, pak jsou i další. Nejméně polovina z lidí, kteří celý život kouřili (30 a více roků) umírá předčasně. A to buď na přímé následky kouření (rakovina plic, srdeční choroby) nebo na nepřímé zdravotní následky kouření.

Kouření, tedy cigarety nebo i jiné tabákové výrobky, mají na svědomí více než 100 miliónů lidí za posledních 100 let. Každý den tak zemře minimálně 2000 lidí na následky kouření. Navíc u všech silných kuřáků existuje 3x větší pravděpodobnost, že umřou ještě před dosažením 60 roku života.

Naopak ti co se rozhodnou přestat kouřit začnou pociťovat pozitivní důsledky tohoto rozhodnutí již během krátké doby. Již za několik málo dní po poslední cigaretě se začíná vracet normální funkce plic a dalších orgánů. Už za dva roky se více než o polovinu snižuje riziko vzniku rakoviny nebo srdečního infarktu. K úplnému „vyléčení“ sice dojde až za 1 – 15 roků, ale riziko smrti se značně snižuje již v prvních měsících a letech.

3 Responses to “Odvykání kouření a proč přestat kouřit”

  1. Odvykání kouření a proč přestat kouřit | Brumov village site Says:

    [...] Copywriting [...]

  2. Odvykání kouření a proč přestat kouřit « Blog ABClinks.cz Says:

    [...] Copywriting [...]

  3. Odvykání kouření a proč přestat kouřit Says:

    [...] Copywriting Posted in Info | Tags: kouření, kouřit, Odvykání, přestat, Proč [...]

Leave a Reply