7
Pro

Podlahářství Odry vám položí dřevěné i laminátové podlahy

Posted By in Služby

Dřevěné a laminátové plovoucí podlahy

Chcete si pořídit nové podlahy? Nejprve si budete muset rozmyslet, zda si pořídit dřevěnou nebo laminátovou podlahu. Co mají tyto typy podlah společného a v čem se liší? Je pro váš interiér vhodnější krásné, ale choulostivé dřevo, nebo snadno udržovatelné, ale hlučnější laminátové plovoucí podlahy?

Jsou dřevěné podlahy lepší než laminátové?

Obecně nelze říci, že laminátové plovoucí podlahy jsou lepší než dřevěné podlahy. Obě mají své nesporné klady, ale také zápory. Výběr podlahy je velmi individuální záležitostí. Laminátová podlaha, na kterou nedá dopustit váš soused, pro vás nemusí být vůbec vhodná. S výběrem vhodného typu podlahy, s jejím nákupem, likvidací staré podlahy a hlavně s pokládkou podlahy nové vám v regionu Odry a Moravskoslezský kraj pomohou zkušení a zruční podlaháři z Podlahářství Odry.

Specifika dřevěných a laminátových podlah

Laminátové a dřevěné podlahy mají několik společných věcí. Obě se mohou pokládat různými způsoby, například jako plovoucí podlahy, a jsou vhodné pro podlahové vytápění. Podlahy se však také v mnohém liší. Laminátové i dřevěné podlahy mají svoji specifickou estetickou hodnotu i technické vlastnosti, které je třeba respektovat.

Dřevěné podlahy napříč generacemi

Dřevěné podlahy jsou podlahy s dlouhou životností, které se dají bez problémů renovovat. Povrch podlahy se zbrousí a rozestouplé spáry a nerovnosti podlaháři opraví speciálním tmelem. Dřevěné podlahy pak dostanou nové lišty a na závěr se ošetří olejem nebo se přelakují.
Podlahy ze dřeva vynikají přírodním, hřejivým vzhledem, díky kterému váš interiér získá na příjemné domácí atmosféře. Mají také schopnost dobře přijímat a vydávat vlhkost a pomáhají udržovat příjemné, stabilní klima v místnosti. Mezi další výhody dřevěných podlah patří vyšší elasticita. Dokáží lépe tlumit hluk a nárazy.

Podlahy ze dřeva vyžadují péči

Dřevěné podlahy se vyrábějí z mnoha druhů dřeva, které se mezi sebou liší nejen barvou a kresbou, ale také odolností. Ani nejtvrdší dřevo však neodolá písku, drápkům domácích zvířat nebo odrážedlům vašich dětí. Podlahy ze dřeva jsou náchylnější na mechanické poškození než laminátové.

Snadná údržba i pokládka laminátových podlah

Laminátové plovoucí podlahy nevydrží věčně, ale budete se z nich moci těšit minimálně dvacet let. Některé typy laminátových podlah umožňují částečnou renovaci a výměnu poškozených lamel a to díky speciálnímu zámkovému systému. Tento typ podlahy bez problémů položí šikovný domácí kutil, ale doporučujeme vám využít služeb Podlahářství Odry. Zkušení a zruční podlaháři vám zaručí rychlou a bezchybnou pokládku vaší nové podlahy.

Klady plovoucí podlahy z laminátu

Laminátové podlahy vedou teplo lépe než dřevěné. Jsou odolné vůči UV záření, nemění své barvy, bývají antistatické a nehořlavé, jsou odolnější proti mechanickému poškození a snadno se udržují. Laminátové plovoucí podlahy se hodí do velkých otevřených interiérů, ve kterých je použito více typů podlahových krytin.

Podlahářství Odry

Moderní design laminátových plovoucích podlah nemusí vyhovovat všem zákazníkům. Imitace dřeva je zkrátka jen napodobeninou, která pravé dřevo nenahradí. Nevýhodou laminátových plovoucích podlah je také jejich hlučnost.
Rozhodli jste se, kterou podlahu zvolíte? Prohlédněte si ceník podlah a širokou nabídku značkových dřevěných podlah Barlinek, Magnum a Narowood nebo laminátových podlah Pergo, Berry Floor a Egger na internetových stránkách Podlahářství Odry a zvolte si ten správný typ právě pro vás. Naleznete zde také ceník podlah a jednoduchý poptávkový formulář, jehož vyplnění vám zabere jen pár minut. Poté vás bude kontaktovat pracovník Podlahářství Odry, se kterým se dohodnete na termínu realizace, případně konzultace se zkušenými podlaháři.

Leave a Reply