23
Bře

Užitečné informace: půjčky a úvěry

Posted By in Peníze

Možná i vy se právě snažíte získat nějakou půjčku nebo úvěr. Při hledání narážíte na mnoho různých nabídek a možná i vás trochu matou názvy půjček, které se objevují v reklamních inzerátech a v nabídkách od různých finančních společností nebo od dalších subjektů které nabízí přímo poskytnutí nebo třeba jen zprostředkování půjčky. Pokusíme se vám poradit.

Co je to půjčka bez příjmu?

Půjčka bez příjmu je většinou v reklamách a inzerátech označení pro takový finanční produkt, kde nemusíte předkládat potvrzení o vašem příjmu. V zásadě se jedná o dva různé typy půjček. Buď se jedná o úvěry, kde je požadována zástava nemovitosti. Pak opravdu není požadováno žádné potvrzení o příjmech. Nebo se jedná o spíše menší finanční půjčky. U nich často bývá požadavek na podepsání směnky, což je podobná záruka za půjčku jako nemovitost. Co je to půjčka bez osobní schůzky?

Pokud je někde nabízena půjčka bez osobní schůzky, je tím většinou myšleno to, že půjčku je možné vyřídit online na webových stránkách nebo s pomocí telefonu. Často to pak funguje tak, že všechny potřebné údaje pro vyřízení půjčky zadáte do webového formuláře. Další doklady pak buď nejsou potřeba (například půjčka Ferratum). Nebo musíte poslat kopie svých dokladů poštou.

Co je to půjčka na auto bez registru?

Půjčka na auto bez registru (nebo obecně úvěr bez registru) je označení pro takový finanční produkt, kde si poskytovatel neprovádí ověření vaší osoby v bankovním nebo nebankovním registru. Nebo také k těmto údajům z registrů při poskytnutí půjčky nepřihlíží. Tento typ úvěru poskytují především nebankovní společnosti. Podobně jako půjčka bez příjmu, je i ta bez registru poněkud méně výhodná než klasické půjčky a úvěry od banky. S poskytnutím peněz bez ověření žadatele v registru nebo bez informací o jeho příjmu je obecně spojeno mnohem vyšší riziko, že půjčené peníze nebudou vráceny. Aby se toto riziko minimalizovalo, mají tyto půjčky vysoké úroky. Tedy ti kdo poctivě splácení platí rizikovou přirážku za ty žadatele, kteří nesplácí.

2 Responses to “Užitečné informace: půjčky a úvěry”

  1. Užitečné informace: půjčky a úvěry « Blog ABClinks.cz Says:

    [...] Copywriting [...]

  2. Užitečné informace: půjčky a úvěry | Brumov village site Says:

    [...] Copywriting [...]

Leave a Reply