18
Úno

Půjčky a hypotéky – užitečné informace

Posted By in Peníze

Co to jsou občanské půjčky? Tento termín (tedy občanské půjčky) se používá pro označení tzv. mikro půjček, které si mezi sebou poskytují vzájemně běžní lidé. Nemyslí se tím přímo půjčky v rámci rodiny nebo mezi kamarády.

Je to spíše označení pro menší půjčky poskytované prostřednictvím speciálních sdružení nebo webů. Princip je takový, že na jedné straně je skupina lidí, kteří mají finance, které chtějí zhodnotit. Na druhé straně pak stojí běžní žadatelé o peníze. Pomocí internetu nebo i jiným způsobem se zveřejní nabídka nebo poptávka půjček.

Většinou se na jednu půjčku složí více poskytovatelů financí. Tím je případné riziko z nesplacené půjčky rozloženo mezi více lidí. Zkušenosti ukazují, že občanské půjčky velmi dobře fungují v zahraničí. U nás tento ty finanční půjčky teprve začíná. Většinou je možné tímto způsobem získat spíše menší částku. Obecně jsou ale podmínky zpravidla výhodnější než u běžné nebankovní nebo lichvářské půjčky.

Co je to americká hypotéka nebankovní? Americká hypotéka je označení pro specifický typ hypotéky. Hypotéka je běžně poskytována pouze na nákup nemovitosti (dům či byt), přičemž se současně danou nemovitostí ručí za půjčené peníze. Americká hypotéka je ale něco jiného. Tam už ten, kdo o ni žádní nějakou nemovitost má. A tuto nemovitost dává do zástavy. Půjčené peníze, pak může použít na cokoliv, co chce.

Americká hypotéka může být poměrně zajímavý způsob, jak například získat peníze třeba na rozjezd podnikání. Běžně vám totiž žádná banka jen tak nepůjčí dva nebo tři miliony korun. Pokud ale za poskytnuté peníze budete ručit nemovitostí, je vaše šance na získání peněz podstatně vyšší. Většina bank je ochotná poskytnout americkou hypotéku ve výši 50 – 70% z odhadní ceny nemovitosti.

One Response to “Půjčky a hypotéky – užitečné informace”

  1. Půjčky a hypotéky – užitečné informace « Blog ABClinks.cz Says:

    [...] Copywriting [...]

Leave a Reply