17
Bře

Nejlepší osobní nebo podnikatelský účet?

Posted By in Peníze

Zajímalo by Vás, která banka nabízí nejlevnější bankovní účet? Možná i vás napadlo spočítat si, kolik každý rok zaplatíte svojí bance na nejrůznějších poplatcích. Já sám jsem to zrovna nedávno udělal, a zjistil jsem, že to je opravdu hodně peněz. Za to že svojí bance posílám každý měsíc svoji výplatu, ze které pak platím účty, si moje banka naúčtuje každý rok skoro 4000 Kč. V tom jsou jak poplatky za vedení účtu tak i všechny další. Nešlo by to jinak? Levněji?

Určitě šlo. Pořídit si běžný účet v bance bez poplatků není nic složitého. Podobou nabídku má dnes již více než 15 finančních ústavů v ČR. Mezi ty nejlepší bankovní účty patří určitě FIO Banka, mKonto od mBanky, nebo nabídky některé z nových bank (AIR banka, ZUNO banka, nebo EQUA banka).

Zatímco běžný účet bez poplatků si může velmi snadno pořídit každý, komu nevadí ta trocha papírování spojená se změnou banky, podnikatelé to mají složitější. Podnikatelský účet zdarma nenabízí zatím žádná banka. Jaký je tedy nejlepší podnikatelský účet? Pokud podnikáte jako živnostník (tedy jako fyzická osoba), pak si klidně i pro podnikání můžete pořídit běžný účet. Tedy ten stejný jako výše zmíněné osobní účty. Podnikatelský účet je povinný až pro právnické osoby. Dokud nejste firma (s.r.o. nebo a.s. či jiná) můžete klidně využívat běžný osobní účet. K podnikatelskému účtu vás nic a nikdo nenutí.

Další možností jak ušetřit nějaké peníze (respektive jak nějaké peníze získat navíc) nabízí termínované vklady nebo spořicí účty. Pokud necháváte svoje peníze a úspory ležet na běžném účtu, tak se zbytečně připravujete o zisk z úroků. Na běžném účtu totiž téměř každá banka nabízí jen minimální úroky. Velmi často jen 0,1%. Pokud máte na účtu v bance více peněz, určitě byste měli zvážit buď spořící účet, nebo termínovaný vklad. Podívejte se na nejvýhodnější termínované vklady. Určitě se vám to vyplatí. Můžete získat úroky až ve výši 4 – 5%.

2 Responses to “Nejlepší osobní nebo podnikatelský účet?”

  1. Nejlepší osobní nebo podnikatelský účet? « Blog ABClinks.cz Says:

    [...] Copywriting [...]

  2. Nejlepší osobní nebo podnikatelský účet? | Brumov village site Says:

    [...] Copywriting [...]

Leave a Reply