27
Úno

Diamanty – Cora Sun-Drop vystaven na veřejnosti

Posted By in Peníze

Společnost Diamond Trade Center a.s. je přední společností v oblasti obchodu s investiční diamanty. Má tedy přehled o tom, co se ve světě diamantů děje.

Například v expozici Natural History Museum v Londýně je aktuálně vystaven diamant Sun-Drop neboli Kapka slunce. Diamant má 110 karátů, je žlutý (fancy vivid yellow), byl nalezen v jihoafrických dolech a broušen šest měsíců. Vlastníkem je společnost Cora International. Žluté zabarvení je důsledkem stopového množství dusíku v krystalu. Je vybroušen do tvaru kapky (Pear cut). Ve své kategorii patří k největším na světě a cena diamantu nebyla dosud vyčíslena. Alan Hart, kurátor expozice, prohlásil v rozhovoru pro stanici BBS News: „Nikdy v životě jsem neviděl kámen jako je tento, dokazuje, jak výjimečné mohou být diamanty.“

Veškeré diamanty, které DIAMOND TRADE CENTER dodává svým klientům, pocházejí z neválečných oblastí. Nakládání s nimi je plně v souladu s mezinárodními závazky, zakotvenými v Nařízení (ES) č.2368/2002 (Kimberleyský systém certifikace pro mezinárodní obchod s diamanty). Zásadně neprodává diamanty z těch zemí, kde slouží k praní špinavých peněz, financování režimů potlačujících lidská práva či nákupu zbraní.

Leave a Reply