22
Pro

Rýmařov a krásné dřevěné podlahy

Posted By in Obecně

Dřevěné podlahy v regionu Rýmařov

Dřevěné podlahy – materiál který nikdy nezevšední. Dřevěné podlahy zůstávají v každé době na špičce žebříčku popularity. U skutečně dřevěných podlah musíte ovšem počítat s tím, že jedna dřevina má spoustu odstínů, a výsledná podoba povrchu podlahy může být proto až nečekaně pestrá. Stejnobarevnosti dosáhnete spíše s laminátovými podlahami s tištěnou kresbou dřeva. Pokud však chcete dřevěnou podlahu, máte na výběr mezi dřevěnými parketami, vlysy, lamelovými podlahami a palubkami.

S výběrem, nákupem i pokládkou dřevěných podlah vám pomohou zruční a zkušení podlaháři z firmy Podlahy Rýmařov. Na jejich internetových stránkách naleznete katalog a ceník podlah i jednoduchý formulář, jehož vyplnění vám zabere jen pár minut. Poté vás bude kontaktovat pracovník firmy Podlahy Rýmařov a domluvíte si s ním termín prací nebo konzultaci s podlaháři.

Stále častěji se dnes setkáváme s korkovými lamelami nebo čtverci. Parkety a vlysy se skládají do diagonálního, popřípadě ortogonálního obrazce, nebo se pokládají do pestrých vzorů. Dřevěné lamely jsou v podstatě třívrstvé parketové sendviče. Nesmíte je ovšem zaměňovat s laminátovými lamelami. Ty mají často kresbu dřeva vytvořenou fotografickou cestou – nejde tedy přímo o dřevo. To poznáte i na omak. Laminátové podlahy jsou na rozdíl od skutečných dřevěných studenější a hlučnější. Existují však také laminátové podlahy, jejichž poslední vrstvu tvoří dřevěná dýha.

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy nejsou obvykle řešeny jako celomasivní dřevěné parkety vyrobené z jednoho kusu dřeva. Nežádoucí vlastnosti dřeva, jako například tendence k ohýbání při vysychání parket, jsou eliminovány výrobou vícevrstvých dřevěných parket. Spodní nosné vrstvy podlahy z různých materiálů na bázi dřeva zajistí dřevěné plovoucí podlaze tvarovou stabilitu a soudržnost parket, zatímco horní nášlapná vrstva z masívu ušlechtilého dřeva zachová všechny žádoucí vlastnosti dřevěné podlahy.

Přírodní nebo lakované

Povrch dřevěných podlah nechávají někteří výrobci v přírodním stavu, nebo jej upravují louhem. K ošetření podlahy se používá buď voskový olej nebo lak, který působí jako celistvá ochrana povrchu dřeva. Čím je lak matnější, tím více vynikne barva dřeva a jeho kvalita. Na lesklém nátěru se více odrážejí nečistoty. Kompromisem mezi těmito možnostmi je hedvábný polomatný lak. Zvolíte-li olejovou podlahu, více vynikne barva i struktura dřeva, což je zvlášť patrné u dubových parket. Na počátku ovšem musíte počítat s častější údržbou podlahy, protože dřevo dýchá a olej jím postupuje postupně.

Podlahy Rýmařov

Necháte-li si udělat dřevěné podlahy, určitě nebudete litovat. Než se však budete moci radovat z krásné přírodní podlahy, bude nutné učinit rozhodnutí, jakým způsobem dřevo upravit, aby údržba byla co nejjednodušší. Se všemi možnostmi vás ochotně seznámí profesionální firma Podlahy Rýmařov a poradí vám, které řešení je pro vás to nejlepší a nejvhodnější.

Leave a Reply