16
Zář

Koukněte do katastru snadno přes net

Posted By in Nemovitosti

Katastr nemovitostí obsahuje informace o parcelách, stavbách či jednotkách. Dále také umožní zobrazit katastrální mapu. Nahlížení do katastru nemovitostí Vám umožní získat informace kdo vlastní vybranou parcelu či stavbu, zde se na stavbu vztahují nějaká omezení a podobně.

Informace tohoto druhu se Vám hodí, pokud potřebujete zjistit vlastníka vybraného pozemku nebo pozemek chcete koupit, ale nevíte čí je. Zároveň si také můžete přes katastr nemovitostí nahlížení ověřit, zda jednáte se skutečným majitelem pozemku.

Pro otevření informací o nemovitosti musíte vědět její označení (číslo) a katastrální území nebo obec, popřípadě část obce nebo také můžete nemovitost vyhledat na katastrální mapě. Po otevření stránky s informacemi o jednotlivé parcele se můžete dozvědět obecnější informace jako je výměra, typ parcelu, jaký je druh pozemku. Informace o vlastnících, způsobu ochrany a omezení vlastnického práva. V případě stavby jsou informace podobné s tím rozdílem, že se dozvíte typ stavby a způsob jejího využití. Dále si také můžete přes katastr nemovitostí procházet katastrální mapu a přes informační tlačítko získávat informace o jednotlivých položkách na této mapě.

Dříve jste pro tyto informace museli jít na katastrální úřad. Nyní můžete získat tyto informace online, tedy přes internet. Naše stránky katastr nemovitostí nahlížení Vám umožní získat informace jak vyhledávat v katastru a přejít na samotné vyhledávání. Dále také obsahují informace o vybraných katastrálních úřadech, jež se nalézají ve větších městech.

Jedinou nevýhodou internetového vyhledávaní v katastru je, že pokud chcete požít výpis z katastru pro oficiální účely musíte na úřad nebo pobočku Czechpoint, jelikož online verze je pouze pro informativní účely.

7 Responses to “Koukněte do katastru snadno přes net”

 1. My Post – Koukněte do katastru snadno přes net Says:

  [...] Copywriting Posted on Friday, September 16th, 2011 at 10:20 am In Info | Comments RSS [...]

 2. Infoblog » Blog Archive » Koukněte do katastru snadno přes net Says:

  [...] Copywriting [...]

 3. Koukněte do katastru snadno přes net « Blog ABClinks.cz Says:

  [...] Copywriting [...]

 4. Koukněte do katastru snadno přes net | Biz ProfiGroup Says:

  [...] Copywriting [...]

 5. Koukněte do katastru snadno přes net Says:

  [...] Copywriting Posted in Info | Tags: katastru, Koukněte, přes, snadno [...]

 6. Koukněte do katastru snadno přes net | Brumov village site Says:

  [...] Copywriting [...]

 7. » Koukněte do katastru snadno přes net > MyBlog Says:

  [...] Copywriting Tags: katastru, Koukněte, přes, Snadno Sep19 Comments (0) [...]

Leave a Reply