16
Srp

Vůně parfémů

Posted By in Móda

Parfumerie je obchod specializovaný na parfémy, toaletní vody, kolínské a další voňavé doplňky. Tyto obchody, ať už jsou kamenné nebo internetové, nabízí velký výběr vůní různých druhů a značek. V dobré parfumérii naleznete jak velice kvalitní, světově známé značky, tak i levnější varianty tohoto druhu zboží. Vůně se rozlišují podle procentuálního zastoupení parfémové kompozice. Nejkvalitnější je Parfém a EDP (Eau de Parfum). Dále je to EDT (Eau de Toillete), EDC (Eau de Cologne) a nakonec EDS (Splash Perfumes). Rovněž je důležité zjistit složení vůní, které sestávají s hlavy, srdce a základu. Hlava je vysoký tón, který cítíte na první vdech. Srdce vyniká až po odeznění hlavy a základ čili tělo je tón nízký, který prchá pozvolna a ucítíte ho až jako poslední. Všechny výše zmíněné typy naleznete v každé parfumérii. Pokud Vás zajímá aromatická kompozice v kamenných obchodech Vám jej na požádáni dají. Na e-shopech je ve většině případu uvedená u popisu produktu.

Internetové parfumerie mají výhodu většího výběru parfémů za mnohem nižší ceny, levné parfémy. Kamenné obchody se však mohou těšit zkouškou vůní. Specializované obchody na parfémy poskytují daleko kvalitnější výběr parfému, toaletních a kolínských vod, proto pokud hledáte pro sebe nebo své blízké voňavý doplněk, raději se vypravte do parfumérie.

Obchod s parfémy naleznete v každém větším městě. V galeriích a nákupních centrech narazíte většinou na sítě prodejen s parfémy, které Vám poskytnou opravdu vysoký standard. Na internetu objevíte mnoho větších a menších e-shopu – parfumerii, které nemají otevírací dobu a z pohodlí domova si vyberete parfém, který se Vám zamlouvá.

Parfumérie jsou velice příjemné obchody plné vůně parfémů a pozitivní atmosféry. Pokud si nejste jistí výběrem, navštivte alespoň jeden specializovaný obchod. Poté můžete vybírat levnější varianty na internetu?

Leave a Reply