29
Led

Jak funguje internet a jeho historie

Posted By in Internet

Používáte internet? Pokud pracujete někde v kanceláři, nebo pokud chodíte ještě do školy, tak se používání internetu asi nevyhnete. Internet je dnes už běžnou součástí práce na počítače nebo i školní výuky. Jak funguje internet a jaká je jeho historie? Pokud vás tyto informace zajímají, podívejte se na zbytek článku, dozvíte se více.

Historie internetu je už poměrně dlouhá. První pokusy propojovat počítače byli již v 60 letech 20 století. Zárodkem internetu byly první počítačové sítě. První sítě měli zajistit komunikaci mezi jednotlivými počítači v rámci univerzit, výzkumných ústavů nebo i na mnoha dalších místech. Nejdříve ale existoval stovky oddělených počítačových sítí, které propojovali maximálně desítky nebo stovky počítačů.

Předchůdcem internetu pak byla americká síť ARPANet. Jednalo se původně o vojenský projekt. ARPANet byla jakási „nadřazená“ počítačová síť, která propojovala jednotlivé (již existující) počítačové sítě do jednoho většího celku. A právě tohle se postupně stalo zárodkem internetu. ARPANet byl stavěný tak, že neměl žádný centrální bod. Neexistoval nějaký „centrální“ počítač (více o tom co je to počítač). Ale celá síť byla decentralizovaná., Hlavním důvodem původně byla obava z jaderného zásahu území USA. ARPANet měl být schopen fungovat dále, i kdyby byla část území USA zničena jaderným výbuchem.

Se vznikem internetu a s jeho postupným otevíráním pro komerční subjekty i širokou veřejnost se také jeho využívání začalo exponenciálně šířit. Velmi rychle se začali objevovat dnes běžné služby jako www, email, sdílení souborů nebo další. Dnes už je internet naprosto běžnou součástí našich životů. Umožňuje nám celou řadu věcí, které dříve byly nemyslitelné. Jako je například nakupování online, sdílení fotek, videa. Telefonování bez nutnosti mít telefonní linku a mnoho dalšího. Internet také umožňuje mnohem svobodnější přístup k informacím. Zatímco dříve byli lidé odkázání jen na televizi nebo noviny, dnes si může každý najít jakékoliv informace.

4 Responses to “Jak funguje internet a jeho historie”

 1. Jak funguje internet a jeho historie | Brumov village site Says:

  [...] Copywriting [...]

 2. » Jak funguje internet a jeho historie > MyBlog Says:

  [...] Copywriting Tags: funguje, historie, Internet, jeho Jan29 Comments (0) [...]

 3. Jak funguje internet a jeho historie « Blog ABClinks.cz Says:

  [...] Copywriting [...]

 4. Jak funguje internet a jeho historie Says:

  [...] Copywriting Posted in Info | Tags: funguje, historie, Internet, jeho [...]

Leave a Reply