19
Lis

Víno – zdroj radosti i zdraví

Posted By in Cestování

Jak se říká, víno otevírá vratká srdce. Je mnoho labužníků, kteří se účastní veškerých vinobraní, slavností vína a pravidelně navštěvují jak řízené degustace, tak jezdí relaxovat do vinných sklepů na víkend, tráví čas v přírodě, sportem a s přáteli. Pokud i vy chcete zjistit o víně více, zažít netradiční zážitky a nebo jen chcete víno rozpoznat nejen podle etikety na lahvi, můžete navštívit řízené degustace a strávit pobyt v blízkosti vinařských sklípků. Výhodné jsou také slevy na vinařské pobyty, jelikož umožňují ušetřit a přiblíží vás ke světu vinařů.

Zajímavosti z historie vín se vrací v čase až do doby Římanů, kdy bylo víno nejrozšířenějším a nejvyhledávanějším mokem. Římané ho poté rozšířili dále do celé Evropy. Víno je v rozumné míře velice zdravé. Méně výřečným se rozmotává jazyk, další zase víno sbližuje. Jak jistě všichni víme, víno třídíme dle barvy, vůně, stáří a způsobu výroby. Barva bílého vína vzniká fragmentací zelených hroznů, čerené víno napak z hroznů modrých. Růžové víno se fragmentuje z červených hroznů, ale je fragmentováno kratší dobu tak, aby nabylo růžovou barvu.

Víno bývá vždy dobře uzavřeno slisovaným korkem z dubu korkového stromu. Přírodně vyrobené víno je tedy uzavřen přírodním uzávěrem. Víno je zdravé, ale jak bylo řečeno v malé míře. Například dvě deci vína jsou kaloricky přibližně na číslech 150 – 200 kalorií, což pro srovnání vyjde jako dva krajíce chleba. Vše záleží na typu vína, odrůdě a taky kvalitě.

Víno a slavnosti

Vinařský pobyt je ideální pro trávení času s rodinou, spojenou se sportovními akcemi, relaxací a taky s možností degustací a bohatou hostinou. Pokud návštěvu vinných sklepů zastihnete v době vinobraní, pořádají se zde velkolepé a proslulé slavnosti. Vinobraní je doprovázeno rytířskými akcemi, divadelními představeními, výběrem mnoha soutěží a to nejen pro děti, ale taky dospělé. To vše v přítomnosti živé hudby a mnoha lidí přicházejících degustovat dobré víno. Pokud chcete zažít netradiční víkend, nebo chcete potěšit partnera nebo přátelé, slevy na vinařský pobyt jsou výbornou možností.

One Response to “Víno – zdroj radosti i zdraví”

  1. Mimoun Says:

    ahoj všem,osadned Ve1noce na Medvěded boudě v Jesenedke1ch v termednu 14.-15.12. nejsou možne9. je obseazno. mohly by tam bfdt v termednu 7.-8.12.me1m 2 ne1vrhy: buď se posune termedn Ve1noc (my s Adamem tam nebudeme) nebo Ve1noce budou v termednu již stanovene9m někde jinde (a bude tam možne1 aspoň Adam) a Ve1noce na Medvěded boudě budou předšted rok (tam bychom mohli bfdt už oba )prostor pro diskuzi je otevřen .Katchi

Leave a Reply