28
Bře

Tipy na dovolenou na Šumavě

Posted By in Cestování

Zima je již v plném proudu, nastaly mrazivé dny a ulice zasypal sníh. Začali jste již přemýšlet o tom, jak a kde strávíte několik volných dní nebo prodloužený víkend? Neváhejte a využijte slevy na pobyty na horách! Jedině tak si můžete vychutnat zimu se vším, co k ní patří. Opusťte alespoň na krátkou dobu města zamořená smogem a zajeďte si do některých z českých hor, kde budete dýchat čistý svěží vzduch. Mezi nejnavštěvovanější oblasti u nás patří bezpochyby Šumava. Je to rozsáhlé pohoří na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska. Nejvyšší horou Šumavy na české straně je se svými 1378 m Plechý.

Na Šumavě si na své přijde skutečně každý milovník zimních radovánek. Na lyžaře či snowboardisty zde čekají krásně upravené sjezdovky, které jsou dle potřeby ještě zasněžovány umělým sněhem. Také běžkaři budou spokojeni s upravenými běžkařskými trasami, které si mohou volit podle náročnosti. Samozřejmě že se nezapomíná ani na rodiny s malými dětmi. Na ty zde čekají menší upravené kopečky, na kterých si mohou zajezdit na sáňkách či bobech. A ti úplně nejmenší si postaví sněhuláka nebo si užijí koulování. Umožněte svým blízkým užít si krásných zimních dnů na horách a využijte slevy na pobyty na Šumavě!

Pohodové chvíle na Šumavě

Celodenní pobyt na čerstvém vzduchu prospěje všem. Nejen že se budete hýbat, ale také budete zhluboka dýchat čistý vzduch, což prospěje vaší kondici a hlavně vašemu zdraví. Příjemným způsobem tak posílíte svoji imunitu, což je obzvlášť důležité v zimním období. Odpoledne jistě dáte zavděk návštěvou některého z místních restauračních zařízení, kde na vás čeká stylové prostředí a vlídný personál. Určitě vám přijde vhod horký nápoj – čaj, grog nebo svařené víno. Poté bezpochyby ochutnáte některou z místních specialit.

Po příjemném posezení s rodinou či přáteli vám přijde vhod návštěva některého z místních wellness center, kde se necháte hýčkat nabízenými procedurami. Mezi nejvyhledávanější patří různé druhy masáží, z nichž je v poslední době velmi oblíbená masáž lávovými kameny. Můžete vyzkoušet i perličkovou koupel nebo se vyhřát v sauně. Neváhejte a využijte slevy na pobyty na horách ve výši 40 – 60%!

Leave a Reply