22
Srp

Na dovolenou jedině s přáteli

Posted By in Cestování

Pokud bych vám měla doporučit skvělé místo u nás v česku, vhodné pro aktivní dovolenou, jednoznačně říkám – vydejte se na Šumavu! Perfektní místo pro rodiny s dětmi a ještě lepší místo pro dovolenou s partou přátel. Jste-li všichni do jednoho aktivisti a nemůžete vystát lenochy, co by se nejraději váleli celý den u vody, Šumava nabízí tolik překrásných míst k prozkoumání, nesčetně mnoho cyklostezek a tolik vyžití, že za dobu pobytu s bídou stihnete otestovat alespoň část. A nyní se můžete na dovolenku vydat se slevou! Využijte slevy na dovolenou na Šumavě a cestujte chytře!

Hurá do mraků!

V Lipně nad Vltavou se nachází stezka mezi korunami stromů. Obří dřevěné monstrum s vyhlídkou na širé okolí. Nahoru se dostanete buď po svých nebo lanovkou, jejíž jízda sice trvá 20 minut, ale během ní se alespoň můžete kochat okolím a pod nohama vám spěchají po svých, nebo na speciální trati na kolobězkách a na kolech turisti, kteří mají vyhlídku za sebou. Stezka je dlouhá 675 metrů a cestou se můžete přiučit něco z naučných tabulí. Na konci stezky vás čeká další výšlap na vyhlídkovou věž, která je 40 metrů vysoká. Dolů můžete buďto po svých nebo to můžete vzít sešupem na tobogánu.

Kolečková zábava u Lipna

Okolo přehrady Lipna jsou vystavěné cyklostezky, které vedou převážně pod stromy, takže jste většinu času chráněni stínem jejich větví. Všudypřítomné lavičky poskytují malé spočinutí, kde naberete síly, než se znovu rozjedete na bruslích či kolech. Asfaltové cesty jsou v perfektním stavu a místy se objeví maličký kopeček, ovšem nikterak obtížný na zdolání.

Máte-li s sebou kola, Šumava vás svými stezkami nezklame, ale dá vám pořádně zabrat! Pochopitelně se nejedná o žádné hladké rovinky. Samé kopce a zase kopce. Radost, kterou člověk pocítí, když si to pěkně fičí dolů, v momentě přejde, protože před sebou máte opět co? – kopec! Ale šlapete jako draci, protože v hlavě už promítáte večerní pohodu u rozpáleného grilu a vychlazeného půllitru.

Slevy na ubytování na Šumavě

Mnoho slevových portálů, jako například NewGo.cz nabízí mnohé slevy na ubytování. Byla by škoda jich nevyužít. Je čistě na vás, zda-li si vyberete kemp, chatu či penzion. Z osobní zkušenosti bych dnes volila jen a pouze malou chajdu blízko pláže. Nemějte strach nechat kola ve stojanech na autě. Lupiči a loupežníci jsou na Šumavě cizím pojmem. Vyberete-li chytře, budete kousek od pláže a po náročném výletu se zchladíte v Lipně.

Všude v okolí je spousta restauračních zařízení, takže hlady taky trpět nebudete. Využijte slevy na pobyty s partou přátel a vydejte se na dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat!

Leave a Reply