1
Zář

Egypt – celoroční ráj

Posted By in Cestování

I po konci prázdnin je stálým tématem dovolená. Tepla stále přetrvávají, děti začínají chodit do školy a po troše dobrodružství, krásy, odpočinku a zážitcích prahne každý z nás. Nepřekonatelným místem, kam stále jezdíme, je Egypt. Tato destinace je celoročně vyžadována, díky tomu jsou také last minute do Egypta, ceny klesají i u luxusních hotelů se stravou all inklusive. Dopřát si tedy můžeme to nejlepší, nemusíme mít žádné starosti s přípravou stravy a to vše navíc za skvělou cenu.

Podmořské krásy Egypta

Nejžádanější destinací je Marsa Alam a Hurghada. Marsa Alam je však číslem jedna už díky svým korálovým útesům, kam každým rokem míří mnoho potápěčů. Abychom poznali kouzlo podmořského světa, nemusíme žádat o povolení k ponoru, nebo absolvovat potápěčský kurz, což je běžně třeba, ale můžeme se zúčastnit zkušebních ponorů. Tyto ponory pořádají zkušení potápěči, naučí nás základy a ukáží nám to nejkrásnější, co se nám v dané lokalitě nabízí.

Luxor

Kromě krásy přírody je Egypt bohatý také na historii, města i architekturu. Pořádá se mnoho cest do vnitrozemí, kde se dostaneme k historickým místům. Tyto výlety jsou pořádané hromadně, proto jsou také cenově výhodnější. Mezi nejčastější fakultativní výlet patří výlet do Luxoru. Údolí králů je plné faraónských hrobek, najdeme zde Memnonovy kolosy, nebo i chrám královny Hatšepsut. V blízkosti Nilu se můžeme dostat až do chrámu v Karnaku.

Někdo si představuje Egypt jako velkou zemi, kterou pokrývá jen písek a pyramidy. Pravdou je, že je to země, která má nádherné místa, která jinde nenajdeme. Jedním z takových míst je také Asuán – velká přehrada, která patří k velkým symbolům Egypta. Leží zde chrám Edfu, který byl vystavěn už v roce 350 před naším letopočtem. Díky last minute do Egypta jsou ceny tak příznivé, že by byla škoda tyto příležitosti nevyužít. Prohlédněte si aktuální nabídku zájezdů do Egypta – na webových stránkách www.newtravel.cz můžete porovnat zájezdy jednotlivých CK přehledně online.

Leave a Reply