4
Dub

Dovolená na řeckých ostrovech

Posted By in Cestování

Dovolená na řeckých ostrovech slibuje spoustu zábavy, slunečných dní a nezapomenutelných výletů. A i když se Řecko rozkládá z velké části na pevnině, velmi oblíbenou destinací jsou ostrovy. Ty jsou rozděleny do několika skupin: Jónské, Kyklady, Dodekanéské a Severní Egejské ostrovy. Každá skupina pak zahrnuje několik ostrovů.

Začneme-li na západě Řecka, jako první skupina jsou ostrovy Jónské. Mezi ty patří např. nejzelenější řecký ostrov Korfu a ostrov s tyrkysově modrou vodou Zakynthos. Menší, a pro turisty cenově dražší, je pak Kefalonie a Lefkada, která je spojena s pevninou. Další skupinou ostrovů, tentokráte již ve východní části Řecka, jsou Kykladské ostrovy. Mezi nejznámější patří Santorini a méně známý Mykonos.

Severní Egejské ostrovy jsou hodně zelené a zatím nezasaženy masovým turismem. Jejich zástupci jsou např. Lesbos, Chios a Thassos. Poslední skupinou jsou ostrovy Dodekanéské, které leží většinou u tureckého pobřeží. Největším ostrovem, který je někdy k této skupině počítán, je Kréta. Je to také nejnavštěvovanější řecký ostrov vůbec. Dalšími známějšími jsou pak Rhodos, Karpathos a Kasos.

K řeckým ostrovům ještě patří též Kypr. Je rozdělen na řeckou a tureckou část a je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři. Turisté sem přijíždějí za krásnou přírodou a vodními sporty. Ať už si vyberete dovolenou na řeckých ostrovech nebo na Kypru, věřte, že všude na vás čekají výjimečné zážitky a nejspíše se budete na tato místa s chutí vracet.

Leave a Reply