6
Pro

Tepelná čerpadla mohou i klimatizovat

Posted By in Bydlení

Tepelná čerpadla disponují schopností získávat teplo z přírodních zdrojů, to je ze vzduchu, země nebo vody. Soustředí se na to, aby dostatečně vytopily vnitřní obytné prostory. Potřebné množství energie je takové, které se používá ke koncentraci tepelné energie – takže systém může poskytnout tepelný výkon až čtyřikrát vyšší, než-li příkon.

Je dokázáno, že tepelná čerpadla mohou potenciálně snížit náklady na vytápění o více než 50%. Tím, že se proces topení obrátí, může čerpadlo sloužit také jako klimatizační zařízení v teplejších měsících. Jedná se o jednotný systém produkování vytápění, chlazení a ohřev teplé vody.

Ještě před několika lety byla drtivá většina novostaveb energeticky až dvakrát náročnější. Se zavedením nových materiálů, zateplovacích technologií, úspornějších systému hospodaření s teplem a především nástupem nízkoenergetických staveb dnes potřebují budovy ke svému provozu mnohem méně tepla než v minulosti. Technologie současných tepelných čerpadel je téměř stejná jako v minulosti, ale je možné navrhovat mnohem menší a levnější zařízení, které dovedou domácnost bez problému zásobit teplým či chladným vzduchem. A navíc s rostoucími cenami energie poptávka po těchto produktech rapidně roste.

2 Responses to “Tepelná čerpadla mohou i klimatizovat”

  1. Tepelná čerpadla mohou i klimatizovat Says:

    [...] Copywriting Posted in Info | Tags: čerpadla, klimatizovat, mohou, Tepelná [...]

  2. Tepelná čerpadla mohou i klimatizovat « Blog ABClinks.cz Says:

    [...] Copywriting [...]

Leave a Reply