27
Úno

Tepelná čerpadla Acond jsou z ČR

Posted By in Bydlení

Tepelná čerpadla laicky řečeno pracují na principu odebírání tepla z jednoho místa, například ze vzduchu, vody nebo země a přenášejí toto teplo na místo druhé, obvykle k nám domů. Vzhledem ke stále se rozvíjejícímu vývoji technologií se stávají tepelná čerpadla čím dál více ekonomičtější a cenově výhodnější. Z průzkumů vychází, že tepelnými čerpadly je vybavena zhruba každá desátá domácnost.

Rozlišujeme několik typů tepelných čerpadel. Zařízení typu země / voda shromažďuje teplo pomocí potrubí ve vrtu nebo kolektoru. V plastové trubce koluje nemrznoucí směs, která se průchodem ohřívá, poté cestuje do výměníku tepelného čerpadla, kde se ochladí a následně se vrací zpět do kolektoru. Tento cyklus se stále opakuje. U čerpadel typu vzduch/vzduch se teplo získává z okolního vzduchu. Je to velmi spolehlivé řešení, které funguje i za velmi nízkých teplot.

Výzkum, vývoj a výroba tepelných čerpadel ACOND provádějí odborníci v České Republice. Ovládání, návody k používání, servisní manuály a veškerá technická dokumentace jsou v českém jazyce. Doporučujeme vybírat podle referencí, účinnosti při dané teplotě vzduchu a vody, jednoduchosti a komfortu ovládání, výhodného poměru cena/výkon a návratnosti investovaných prostředků.

Leave a Reply