30
Zář

Provozování a údržba klimatizace

Posted By in Bydlení

Zvláště v parných letních dnech zcela jistě každý člověk ocení možnost ochlazení.  K tomuto účelu je používána především klimatizace, a to jak v budovách, tak i např. v automobilech. Při používání klimatizace je však nutné dbát na své zdraví, protože špatné používání klimatizace je jednou z nejčastějších příčin klasických problémů z nachlazení – rýma, kašel, kýchání.

Měli bychom tedy dodržovat minimálně základní pravidlo: teplota vzduchu v klimatizované místnosti by měla být maximálně o 5-6 ° C nižší, než je venkovní teplota. Při instalaci klimatizace je nutné zajistit, aby proud chladicího vzduchu nešel přímo na místo, kde sedíte. Nutné je také pravidelné čištění klimatizace. Zvláště důležité je měnit filtry u klimatizačních jednotek v automobilech, a to jednou do roka. Jinak hrozí i vážnější onemocnění z důvodu zanešení filtrů mikrosporami a dalšími organickými či anorganickými nečistotami.

Pouze řádně udržovaná klimatizací může na 100% plnit své povinnosti a splňovat Vaše požadavky na chlazení či topení. S poradenstvím, prodejem, instalací i servisem klimatizace Vám může pomoci odborná firma Arktis Servis, která v oboru pracuje již od roku 1990. Arktis Servis je zástupcem značky klimatizace Toshiba, Fujitsu, LG a Midea. Servisujeme však i klimatizace ostatních značek na trhu. Pokud si nevíte rady s tím, jaká klimatizace by byla pro Vás nejlepší, kontaktujte nás.

One Response to “Provozování a údržba klimatizace”

  1. My Post – Provozování a údržba klimatizace Says:

    [...] Copywriting Posted on Friday, September 30th, 2011 at 11:10 am In Info | Comments RSS [...]

Leave a Reply