1
Bře

Kamnářství Jaroměř vám vystaví kamna podle vašich představ

Posted By in Bydlení

Šamotová kamna nepodlehly modernizaci ani v Jaroměři

Šamotová kamna jsou natolik dokonalá, že dnešní kamnáři nenašli důvod, proč tato kamna zdokonalovat. Možná právě proto se k nim zákazníci z Královéhradeckého kraje stále vracejí, jelikož nabízí dokonalé využití otopu a tepla, které vydává a zároveň umocňuje prožitek z těchto kamen. Kamna slouží nejen k vyhřívání objektu, ale také dokáží navodit jedinečnou atmosféru úžasného klidu a harmonie. V zimních měsících příjemně vyhřejí každý jaroměřský objekt i velkých rozměrů, vše záleží na správném zvolení druhu a výkonností. Kamnářství z Jaroměře vám zajistí správnost výběru a správnou funkčnost kamen.

Co to jsou šamotová kamna

Šamotová kamna mají svou historii, a pokud se budete zabývat jak moc se od té doby změnila, tak zjistíte, že jejich princip fungování je pořád stejný. Už v předešlých letech to byly velmi ekologická kamna, která splňují veškeré podmínky i pro dnešní ekologické smyšlení. Šamot je velmi speciální stavební materiál, který je žáruvzdorný, proto se využívá nejen na stavbu kamen, ale také na výstavbu koksárenských komor, vysokých pecí a podobně. Proto si využitím tohoto materiálu zaručíte vysokou výhřevnost a malou spotřebu otopu.

Kamna pro pro všechny jaroměřské uživatele

Dnešní doba nabízí, co se týče tvaru a designu, dokonalé vyžití fantazie jak návrhářů tak i zájemců o tato kamna. Ale co se týče výstavby těchto kamen, kamnáři mají k dispozici dva možné typy. Pro který druh se rozhodnete je jen už na vás, jaké požadavky máte a co od kamen očekáváte. Prostě jaká kriteria mají šamotová kamna splňovat.

 • Šamotová kamna se šamotovou vyzdívkou topeniště a šamotové obestavby – jsou klasikou, která se dělala v předešlých letech. Slouží především k vytápění jedné místnosti a částečně i k přilehlým místnostem.
 • Šamotová kamna se speciální krbovou vložkou – jsou velmi romantická a praktická. Díky proskleným dvířkům, se můžete dívat na oheň a praskající dřevo. Díky krbové vložce se tyto kamna dají napojit na teplovodní nebo teplovzdušný výměník tepla a tím získáte možnost výhřevu celého objektu.
 • V jaroměřském kamnářství vám poradí

  V prověřeném kamnářství z Jaroměře vám před instalaci řeknou, jakým palivem se zatápí ve vybraném druhu kamen. V návodu je to také napsáno, ale ve většině případech šamotových kamen se zatápí kvalitním dřevem určeným na zatápění. Šamotová kamna se vyznačují také velmi nízkým odpadem (popelem) a to díky tomu, že v těchto kamnech je oproti jiným druhům kamen dřevo spalováno vysokou teplotou. Šamotová kamna jsou schopna tuto teplotu z plamenů i ze spalin pohltit do své hmoty (akumulovat). Proto se vyznačují jako velmi ekologická kamna.

  Kamnáři vám poradí proč si (ne)pořídit tato kamna

  Kamnáři z jaroměřského kamnářství vám řeknou všechny důvody proč si pořídit či nepořídit tato kamna a je jen na vašem zvážení, jestli jsou vhodnou stavbou pro vás. Pro mnohé je důležitý výkon, styl, cenová dostupnost a dostatečné využití tepla, které by jinak vyšlo z komínu ven. I když tato kamna jsou objemná a těžká jsou díky svému výkonu oblíbená a ekologicky šetrná.

  Tato kamna nabízí ještě další výhody, které by bylo škoda opomíjet:

 • Vydávají sálavé teplo, které je pro nás velmi příjemné
 • Velmi úsporné vytápění – jsou schopné pohltit mnohem více tepla a postupně uvolňovat mnoho hodin po vyhasnutí, není nutno často přikládat.
 • Stejná teplota po mnoho hodin, žádné kolísání
 • Možnost napojení na výměník tepla
 • Je nutno říct i nevýhody, které k těmto kamnům patří:

 • Vyšší pořizovací cena (časem se vrátí)
 • Vyšší hmotnost
 • Omezená životnost šamotu – časem se musí obestavby ze šamotu vyměnit
 •  

  Kamnáři Jaroměř z Královéhradeckého kraje

  Řemeslnictví Kamnáři Jaroměř vám nabízí široký sortiment služeb spojených s kamny. Na takovou investici a stavbu je třeba pozvat jaroměřské odborníky, kteří ovládají kamnářský um. Kamnáři jsou vám k dispozici všechny dny v týdnu a pomohou vám vyřešit vaše problémy s výběrem, návrhem, realizací, servisem či dalšími prostředky a pomůckami ke kamnům. Východočeské kamnářství Kamnáři Jaroměř nabízí veškeré služby za přijatelnou cenu pro obě strany. Za tuto provizi nabízí kvalitní, slušné, rychlé a bezproblémové jednání a výstavbu kamen.

  Kamnáři Jaroměř jsou solidní východočeskou firmou působící v Jaroměři a okolí, zakládající si na slušném a férovém jednání.

  2 Responses to “Kamnářství Jaroměř vám vystaví kamna podle vašich představ”

  1. Kamnářství Jaroměř vám vystaví kamna podle vašich představ « Blog ABClinks.cz Says:

   [...] Copywriting [...]

  2. Kamnářství Jaroměř vám vystaví kamna podle vašich představ | Brumov village site Says:

   [...] Copywriting [...]

  Leave a Reply