30
Lis

Pasivní antiradary

Posted By in Auto-moto

Laserová rušička (nebo antiradar) je nejmenší pasivní, či aktivní zařízení, které je naladěno na stejnou frekvenci, jakou vysílají cestní radary. V případě pasivního antiradaru se jedná o velmi citlivý přijímač, který vás s předstihem upozorní na radar nacházející se v blízkosti vašeho vozidla. Při aktivních antiradarech jde o aktivní rušení signálu policejního radaru. Tím pádem aktivní radary, zabraňují policejní hlídce provést měření rychlosti vašeho vozidla. Hlavním rozdílem mezi aktivním a pasivním antiradarem je v legálnosti používání.

Pasivní antiradary jsou podle zákona zcela legální, protože řidiče pouze upozorní na policejní antiradar nacházející se v blízkosti jeho vozidla a tím mu dají možnost dostatečně včas přizpůsobit svou rychlost situaci, ale policejní radar nijakým způsoben neruší a neznemožňuje měření. Kdežto za používání aktivního antiradaru vám hrozí pokuta. Dobrá správa pro všechny uživatele aktivního antiradaru ale je, že sněmovna schválila zásadní snížení pokut za používání aktivního antiradaru.

Dříve hrozila za využívání aktivního antiradaru pokuta až do výše 100 000 Kč. Dlouho očekávaná novela silničního zákona byla 4. května 2011 konečně schválena. Účinnost nabyla dnem 1. srpna 2011. Podstatnou informací pro všechny uživatele antiradaru je, že novela zákona z května letošního roku snížila sankci od 5 000 Kč do 10 000 Kč. Nemusí se tedy už obávat velmi vysoké pokuty, v případě že by byl jejich aktivní antilaser odhalen. Stále však platí, že používáni pasivního antiradaru, je v České republice zcela legální záležitostí a nehrozí za něj žádné sankce a postihy.

Leave a Reply